Napisz lub zadzwoń do nas:


✆ 574 777 346 lub ✆ 501 713 862


Doleck 56, 96-115 Nowy Kawęczyn
woj. łódzkie

ranczo nad rozlewiskiem

Jak zorganizować wesele swoich marzeń?

Wesele to wydarzenie, które stanowi najważniejsza uroczystość w życiu każdej pary zakochanych w sobie osób. Właśnie z tego powodu pragną, aby było one zorganizowane zgodnie z ich wizją. Tylko w ten sposób istnieje możliwość osiągnięcia pełnej satysfakcji z przygotowania przyjęcia weselnego – które powinno być magiczne i pełne atmosfery miłości.

Jak zorganizować więc wesele swoich marzeń? Podpowiadamy w poniższym poradniku. Zapraszamy!

Ustal jasną wizję ze swoim partnerem lub partnerką

Nie da się zaprzeczyć, że organizację tak ważnego wydarzenia jak wesele, musi być poprzedzone głębokimi przemyśleniami, a nawet konsultacjami z profesjonalistami, którzy specjalizują się w kreowaniu bajecznych wesel.

Zawsze zaczynajmy jednak od właśnie od rozmowy ze swoją drugą połówką – powinniśmy bowiem dążyć do tego, aby wizje „dwóch stron” spotkały się w jednym satysfakcjonującym punkcie. Warto wiedzieć, że organizacja wesela to mnóstwo małych szczegółów, które składają się na ostateczny efekt. Należy więc dążyć do tego, aby każdy aspekt był przedyskutowany, co pozwoli nie tylko na stworzenie unikalnego klimatu, lecz również ograniczy dużo stresu.

Zacznijcie więc od zrobienia listy zadań, która pozwoli Wam postawić pierwszy krok w organizacji wesela marzeń. Uwzględnijcie w niej m.in.:

Pierwsze rozmowy na temat wesela warto rozpocząć odpowiednio wcześnie, aby nie organizować go na „ostatnią chwilę” w atmosferze stresu. Przyjmuje się, że Para Młoda powinna dać sobie na to minimum rok – w końcu organizuje najbardziej pamiętny dzień w Waszym związku!

Omówmy najważniejsze kwestie.

Styl uroczystości weselnej

Branża weselna rozwija się dynamicznie od kilkunastu lat. Przyszłe Pary Młode mają coraz bardziej unikalne życzenia, co do stylu organizacji wesela. Być może marzy Ci się tradycyjne wesele z poprawinami czy też wydarzenie, które odbywa się w zabytkowym dworku. Bez wątpienia na styl wesela ma także wpływ czy ślub jest kościelny czy też cywilny – w drugim przypadku pary decydują się raczej na kameralne przyjęcie, choć nie jest to regułą.

Wesele można zorganizować w różnych stylach. Do najpopularniejszych należą:

Menu weselne

Kolejną bardzo istotną kwestią pod kątem przygotowania wesela marzeń jest bez wątpienia menu. Większość Par Młodych stawia raczej na klasykę niezależnie od stylu organizacja wesela – czyli dobrze znana uczestnikom kuchnia polska. Zdecydowanie jest to najbardziej bezpieczny wybór, choć wciąż warto zastanowić się nad konkretnymi potrawami i przystawkami.

Jeżeli jednak chcecie bardziej „zaryzykować”, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić do menu weselnego również wyszukane potrawy. Unikaj jednak zbyt ostrych kuchni, gdyż może to nie przypaść do gustu wielu gościom. Warto również zastanowić się nad menu przygotowanym specjalnie dla dzieci, które mogą być nieco wybredne.

W miarę możliwości, zachęćmy również uczestników wesela do wskazania swoich preferencji smakowych, jak również alergii pokarmowych i nietolerancji na konkretne składniki. Posiadając te informacje wskażmy obsłudze wesela, gdzie siedzą te osoby.

Kolejna kwestia to alkohol – tutaj panuje duża dowolność. Alkohol najczęściej kupuje się samodzielnie, choć lokale czasami oczekują dodatkowej opłaty tzw. korkowego. Pomimo, że w naszej tradycji najbardziej „obecnym” na weselu trunkiem jest czysta wódka to pomyślmy także o osobach, które jej nie preferują – zakupmy również kilka butelek wina i piwa. Można zdecydować się także na drink bar, który staje się w ostatnich latach coraz popularniejszą atrakcją weselną.

Dlaczego warto zorganizować wesele w sali weselnej
Ranczo nad Rozlewiskiem w Skierniewicach?

Ranczo Doleck to sala weselna, która znajduje się w otoczeniu Bolimowskiego Parku Krajobrazowego – miejsca, w którym zregenerujesz swoje siły w kontakcie z naturą. Niezwykle bajeczny wystrój i niesamowita zamkowa architektura, przypadną do gustu każdej parze, która pragnie niepowtarzalnej uroczystości weselnej. Na terenie Rancza Doleck znajduje się przepiękny ogród ze stawem, plac zabaw i oświetlony parking. Jeżeli interesuje Cię zatem atrakcyjna i magiczna sala weselna, Skierniewice to obszar, w pobliżu którego się znajdujemy. Zapraszamy!